Hystou 10th Gen I5 Industrial Can Bus Fanless Dual LAN Mini Computer
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Application Field: | Industrial Control |
| Processor Type: | Intel |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2024
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- H4-T-i5
- Stratification
- HardWare Layer
- Range of Application
- General
- Bus Type
- Not Bus Type
- Certification
- CE, RoHS, FCC, Kc
- Type
- Fanless Mini Computer
- Machine Word-Length
- 32
- Instruction Type
- CISC
- Kernel
- AVR
- OS
- Support Windows 10/11 , Linux
- Products Status
- Stock
- Max Memory Size
- 64GB
- LAN
- 2*RJ45 LAN
- CPU
- Intel Core I5-10210u/I5-10310u
- Memory Types
- 2*DDR4 So-DIMM 260 Pin
- USB Port
- 4*USB 3.0 Port,4*USB 2.0 Port
- GPU
- Inter UHD Graphics
- WiFi
- Inside WiFi & Blue-Tooth Combo
- Interface
- HD-Mi + Edp +Type-C 3 Display Output
- Transport Package
- Color Box
- Specification
- Retail package size: 29.0*25.0*14.0cm
- Trademark
- HYSTOU
- Origin
- Guangdong, China
- HS Code
- 8471504090
- Production Capacity
- 20000pieces/Mouth
Packaging & Delivery
- Package Size
- 27.80cm * 22.80cm * 12.10cm
- Package Gross Weight
- 2.900kg
Product Description
HYSTOU, Elevating Life with Innovative Solutions.
The H4T-10th Fanless Mini PC is a compact, powerful solution for your mobile computing needs. Compatible with Windows 11 operating system and equipped with Intel Core i5-10210U processor, enjoy unrivaled convenience and performance. The fanless design and unlocked BIOS feature ensure precise customization, perfect for business or pleasure.
Connectivity and Performance Enhancement
Equipped with dual Ethernet RJ45 ports and dual-band WiFi, the H4T industrial mini desktop PC supports both 5G and WiFi modules, and can be upgraded to WiFi 6, which is up to 3 times faster than WiFi 5. In addition, there is simultaneous support for extended 4G/5G modules for a stronger signal link at higher speeds.
Versatile Connectivity and Efficient Design
The H4T-10th Mini PC is equipped with 4* USB 3.0 and 4* USB 2.0 ports, as well as 1* HDMI, 1* Type-C, and 2* Gigabit Ethernet ports to ensure easy connectivity to servers, monitors, displays, and more. It also includes a Nano SIM card for mobile connectivity and supports GPIO ports for external device integration.
Power and Versatility Combined
The HYSTOU H4T Mini Desktop PC is powered by a 10th Gen Intel Core i5-10210U/i5-10310H processor with up to 4.4GHz and 8MB of cache for impressive performance. It comes with Windows 11 pre-installed and also supports Windows 10 and Linux (Ubuntu, Debian, Vmware Esxi) to fulfill different user preferences.
Elevate Your Computing Experience
Equipped with an Intel UHD graphics processor up to 1.15 GHz, 1* Type-C, 1* HDMI and 1* DP, the H4T Mini PC revolutionizes your workspace. Connect two monitors simultaneously for increased productivity with HDMI and DP ports, or explore the possibility of a triple-screen setup with a Type-C connector that supports video output for a wider workspace and triple your productivity.
Empowering Performance & Storage
Looking for a Fantastic Gift Idea? Consider a Mini PC!
Our Mini PCs are an ideal choice for Father's Day, Mother's Day, birthdays, Christmas, or any occasion to surprise your loved ones.
They're versatile devices perfect for everyday tasks.
They're versatile devices perfect for everyday tasks.
| Processor | |
| CPU |
intel core i5-10210U (4M Cache, 4 Cores 8 Threads, Base Frequency 1.60 GHz Turbo Frequency 4.20 GHz) intel core i5-10310U (6M Cache, 4 Cores 8 Threads, Base Frequency 1.70 GHz Turbo Frequency 4.40 GHz) |
| TDP | 15W |
| CPU Lithography | 14 nm |
| Memory Specifications | |
| Max Memory Size | 64GB |
| Memory Types | 2*DDR4 SO-DIMM 260 pin |
| Memory Channels | Dual Channels |
| ECC Memory | Don't support |
| Storage Specification | |
| m.2 SSD | 1*M.2 2280 M KEY PCIE3.0 |
| SATA | 1*SATA3.0 Slot for 2.5 inch HDD/SSD |
| mSATA | NO mSATA slot |
| Graphics | |
| Processor Graphics | Intel UHD Graphics |
| HDMI | 1*HDMI 4096*2160@30Hz (4K) |
| EDP | 1*EDP 4096*2160@60Hz(4K) |
| Type-C | 1*Type-C 4096*2304@60Hz(4K) |
| Power Specification | |
| Adapter Output | DC 12V/5A |
| Adapter Input | AC 110-240V, 50/60HZ |
| Consumption | 75W |
| Auto Power On | Support Auto Power On Function |
| In & Out interfaces | |
| USB Port | 4*USB 3.0 port,4*USB 2.0 port |
| Audio | 1*3.5mm MIC in & SPK out |
| Video | HDMI 4096*2160@30Hz + EDP 4096*2160@60Hz + 1*Type-C 4096*2304@60Hz 3 Display Output |
| Audio Cards | USB Audio Device |
| Lan Port | 2*RJ45 Lan Gigabit Ethernet Controller, Intel I210/I211 |
| Com Port | 6*RS232 Com port/2*RS232 Com port, 4*RS422 Com port or 4*RS485 Com port |
| GPIO | 2*6pin GPIO Phoenix Terminal(8*Input 8*Output GPIO) |
| WiFi | Inside WiFi & Bluetooth Combo |
| Others | |
| System | Support Windows 10/11 , Linux |
| BIOS | Support AUTO POWER ON,Wake On LAN,RAID,PXE |
| SIM | 1*SIM slot,Support Nano-SIM (9*12mm) |
| MPCIE | 1*MPCIE,Support Wifi/3G/4G Module (26.80*30mm) |
| Work Environment | -10ºC--55ºC(14F~131F) , 30%--90% Humidity |
| Case Material | Full Brushed Aluminum Alloy |
| Dimension | PC size 230*182*65mm Package size 278*228*121mm |
| Weight | Net 1.9kg; Gross 2.9kg |
Hystou is a professional manufacturer and exporter of desktop mini PC. OEM and ODM orders are welcomed. The more you purchase, the cheaper the price.
Our company in Shenzhen

Welcome to visit our factory!
Workers are assembling mini pc.
Packing List: Normally we use the carton box, 5 or 10pcs per carton 1 x Mini PC 1 x Power adapter(correct power plug based on buyer's country) 1 x WiFi modlue with dual antennas(barebone not include WiFi) 1 x VESA bracket(some model not support) 1 x Sata power cable and data cable.(some model just support one Msata) 1 x Warranty card & user manual
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Industrial PC Embedded
- Hystou 10th Gen I5 Industrial Can Bus Fanless Dual LAN Mini Computer
Related Categories
Hot Searches
More