|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Application Field: | Industrial Control |
| Processor Type: | Intel |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Cheap Prices Desktops A Destop Computer Gaming Price In Pakistan I5 Desktop Budget Cheapest Mini Pc | |
| CPU | Intel Core i5-7267U (3M Cache, 2 Cores 4 Threads, Base Frequency 2.80 GHz) |
| TDP | 15W |
| CPU Lithography | 22 nm |
| Memory Specifications | |
| Max Memory Size | 2/4/8GB |
| Memory Types | 204 Pin DDR3L SO-DIMM Socket |
| Memory Channels | Single Channel |
| ECC Memory | Don't support |
| Storage Specification | |
| m.2 SSD | No M.2 slot |
| SATA | 1 x SATA3.0 for 2.5 inch HDD/SSD |
| mSATA | 1 x mSATA slot |
| Graphics | |
| Processor Graphics | Intel@ Iris@Plus Graphics 650 |
| HDMI | 1 x HD |
| VGA | 1 x VGA |
| Power Specification | |
| Power Adapter | 12V Power Input, supply 12V 5A power adapter within the package |
| Auto Power On | Support Auto Power On Function |
| In & Out interfaces | |
| USB Port | 4 x USB 3.0 port, 2 x USB 2.0 port |
| Audio | 3.5mm 1 Jack, MIC in/ Line out |
| Video | 1 x HDMI+1 x VGA Dual Display |
| Power Input | 12V In |
| Lan Port | 1 x RJ45 Lan, RTL8168/8111/8112 Gigabit Ethernet Controller |
| Com Port | NO |
| Others | |
| System | Support Windows 7/10, Linux |
| Case Material | Aluminium Alloy |
| Dimension | Mini PC size 172x125x38mm |
| Package size 305x205x75mm | |
| Weight | Gross weight 1.2 kg |
| Case Material | Full Brushed Aluminum Alloy |
| Dimension | PC size 127*127*53mm |
| Package size 321*258*78mm | |
| Weight | Net 0.6kg; Gross 1.3 kg |