Fanless Industrial Mini PC I5 Dual LAN Desktop Mini Computer
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Application Field: | Industrial Control |
| Processor Type: | Intel |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2024
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- H7
- Stratification
- HardWare Layer
- Range of Application
- General
- Bus Type
- Not Bus Type
- Certification
- CE, RoHS, FCC, Kc
- Type
- Embedded Systems
- Machine Word-Length
- 32
- Instruction Type
- CISC
- Kernel
- AVR
- Tdp
- 28W
- LAN
- 2*RJ45 LAN
- CPU
- Intel Core I5 8260u
- USB Port
- 4*USB 3.0 Port, 4*USB 2.0 Port
- GPU
- Intel® UHD Graphics 620
- WiFi
- Inside WiFi & Bluetooth Combo
- Interface
- HDMI 4096*2160@30Hz + HDMI 4096*2160@30Hz
- Transport Package
- Color Box
- Specification
- PC size 170*126*58mm
- Trademark
- HYSTOU
- Origin
- Guangdong, China
- HS Code
- 8471414090
- Production Capacity
- 20000pieces/Month
Packaging & Delivery
- Package Size
- 30.80cm * 20.60cm * 7.50cm
- Package Gross Weight
- 1.950kg
Product Description
Rich Interfaces
The indusrtial mini PC offers versatile connectivity and impressive networking capabilities to power your project. 4*USB 3.0, 4*USB2.0, 2*HDMI 4096*2160@30Hz support 2 simultaneous 4K displays. Dual Gigabit LAN port provide blazing fast data transfer to your network or the cloud and onboard 2*COM lets you connect to your legacy equipment or sensors.
Fanless Cooling Design
This mini computer featured by noise-free, fanless design and brushed aluminum shell has excellent durability and heat dissipation, say goodbye to the worry of heat dissipation.Pre-installed with Windows 10 Pro (64-bit), the compact size can hide a lot of power. It can easily run Microsoft Office, One Drive, Outlook and other office software, making your work easier.
Multiple Operating Systems
The industrial mini pc comes pre-installed with Windows 10 version and is also compatible with other operating systems such as Windows 7 and Linux. The fanless desktop industrial mini computer can be used for home entertainment, office, surveillance, media center, conference room, etc. If you need to specify the system, please contact the seller before purchasing.
| Processor | |
| CPU | Intel Core i5-8260U |
| TDP | 28W |
| CPU Lithography | 22nm |
| Memory Specifications | |
| Memory Types | 1*DDR4 Slot, max 32GB |
| Memory Channels | Single Channels |
| ECC Memory | Don't support |
| Storage Specification | |
| m.2 SSD | No M.2 slot |
| SATA | 1*SATA3.0 Slot for 2.5 inch HDD/SSD |
| mSATA | 1*mSATA slot |
| Graphics | |
| Processor Graphics | Intel® UHD Graphics 620 |
| HDMI | 2*HDMI 4096*2160@30Hz(4K) |
| Power Specification | |
| Power Adapter | DC 12V/5A |
| Adapter Input | AC 110-240V, 50/60HZ |
| Consumption | 45W |
| Auto Power On | Support Auto Power On Function |
| In & Out interfaces | |
| USB Port | 4*USB 3.0 port,4*USB 2.0 port |
| Audio | 1*3.5mm MIC in & SPK out |
| Video | HDMI 4096*2160@30Hz + HDMI 4096*2160@30Hz 2 Display Output |
| Audio Cards | USB Audio Device |
| Lan Port | 2*RJ45 Lan Gigabit Ethernet Controller, Realtek 8168/8111 |
| Com Port | 2*RS232 Com port |
| Wi-Fi | Inside Wifi & Bluetooth Combo |
| System | Support Windows 10, Linux |
| Case Material | Full Brushed Aluminum Alloy |
| Dimension | PC size 170*126*58mm |
| Package size 308*206*75mm | |
| Weight | Net 1.1kg; Gross 1.9kg |
4K Dual-Screen Display
The mini desktop computer is equipped with 4K Intel UHD Graphics,use 2*HDMI ports. Ideal for multitasking, home theater, office work, digital security and surveillance, digital signage, media centers, meeting rooms, and more.
About us
Hystou Technology Co Limited is a reliable manufacturer and exporter of fanless Mini PC, industrial PC, all in one PC and industrial panel PC. Our products are exported to the EU, America, Asia, etc., and have enjoyed a great reputation in the whole world market. In order to supply quality products and excellent services, our company has got approvable reports and certificates of CE, FCC, RoHS, SGS, ISO9001 and so on. Our goal is "Innovation First, Quality First, Customer First, Service First".
Product Packing Normally we use the carton box, 5 or 10pcs per carton 1 x Mini PC 1 x Power adapter(correct power plug based on buyer's country) 1 x WiFi modlue with dual antennas(barebone not include WiFi) 1 x VESA bracket(some model not support) 1 x Sata power cable and data cable.(some model just support one Msata) 1 x Warranty card & user manual
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Industrial PC Embedded
- Fanless Industrial Mini PC I5 Dual LAN Desktop Mini Computer
Related Categories
Hot Searches
More